Rezačky na polystyrén recenzie a rady

Ak ste niekedy skúšali rezať polystyrén obyčajným nožom, pravdepodobne viete, že sa jedná o nepríjemnú prácu, ktorá nie vždy poskytuje dobré výsledky. Polystyrén by mal byť najčastejšie zrezaný tak, aby jeho okraj nebol pokrčený alebo nerovný. Preto potrebujete rezačku na polystyrén alebo iný nástroj, ktorý je vhodný na túto činnosť.

10538-4

Rezačka na polystyrén - k čomu sa hodí?

Rezačka na polystyrén je zariadenie, ktoré sa bude hodiť ako vybavenie dielne každého kutila. Samozrejme, najviac ju budú potrebovať ľudia, ktorí sa chystajú sami zatepľovať dom, ale nielen pre nich.

Polystyrén je veľmi plastický materiál, ktorý má mnoho použitie. Veľmi často sa používa pri modelovaní. V tomto prípade musí byť rezačka veľmi presná a precízne. V žiadnom prípade však nie je možné vymeniť profesionálny rezačku za bežný nôž. Ak chcete dosiahnuť hladký a rovnomerného rezu, je nutné použiť jeden z mnohých rôznych nástrojov. Našťastie nie sú tak drahé, takže si ich môže dovoliť každý domáci majster.

Rezačka na polystyrén alebo nôž na rezanie polystyrénu?

Pokiaľ ide o rezanie polystyrénu, majú kutilovia na výber veľa rôznych nástrojov. Rezačky na polystyrén sú viac profesionálnym zariadením, ktoré bude najlepšie fungovať na stavbe, keď sa vykonáva zateplenie alebo izolácie. Avšak na iné účely sa môžu hodiť iné zariadenia tohto druhu, napríklad nôž na rezanie polystyrénu.

nôž na polystyrén

Strojček - gilotína bude o niečo lacnejšie ekvivalent k rezačke polystyrénu, hlavne vďaka tomu, že je oveľa jednoduchšie. Je vybavená čepeľou a funguje ako gilotína - jedným ťahom prereže dosku polystyrénu na dve časti. Zaujímavým riešením je tiež nôž na rezanie polystyrénu. Vyzerá ako obyčajný nôž, je však veľmi ostrý a najčastejšie je vybavený vykurovacím systémom. Termický nôž je skvelé a veľmi šikovné riešenie, najmä preto, že rezanie polystyrénu teplým ostrím je vždy najrýchlejší a najpohodlnejší.

Rezačky na polystyrén možno zakúpiť v takmer každom obchode pre domácich majstrov. Zariadenie nie je veľké a zvyčajne ho môžete kúpiť za niekoľko sto zlotých, jeho cena ale súvisí s úrovňou prepracovanosti. Niektoré rezačky majú tiež možnosť tvarovať rôzne druhy pien a iných žiaruvzdorných materiálov.

Porovnanie rezačiek polystyrénu rôznych značiek

Rezanie polystyrénu horúcim ostrím zaručuje nielen odporová rezačka, ale aj termický nôž. A hoci pre neho môže byť styrodur príliš tvrdý, s obyčajným polystyrénom si poradí bez najmenšieho problému. Nože na rezanie polystyrénu sú jednoduchšie a oveľa ľahšie sa používajú.

Náradím, ktoré určite uľahčia rezanie polystyrénu, budú pomôcky na rezanie polystyrénu. Úplná ponuka tohto typu náradia je k dispozícii TU