Zatepľovanie grafitovým polystyrénom - investície do teplého domu

Zatepľovanie grafitovým polystyrénom - investície do teplého domu

Prevedenie izolácie budovy kvalitným polystyrénom umožňuje vysoký tepelný komfort a súčasne znižuje spotrebu energie potrebnej na vykurovanie budovy. Je to skvelý spôsob, ako znížiť svoje náklady a prispieť k znižovaniu smogu. Alternatívou k tradičnému bielemu polystyrénu je grafitový polystyrén, ktorý sa vyznačuje vynikajúcimi izolačnými vlastnosťami. Suma investovaná do izolácie budovy grafitovým polystyrénom sa rýchlo vráti späť a budova poskytne účinnú ochranu pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

Grafitový polystyrén - múdry výber na mnoho rokov

Kvalitné polystyrén na izoláciu obvodových stien chráni budovu pred vysokými aj nízkymi teplotami po celú dobu životnosti budovy, tj. Minimálne niekoľko desiatok rokov. Ako vybrať ten správny polystyrén pre termo modernizáciu? To je dôležitá otázka, pretože výmena polystyrénu je prakticky vylúčená a pridanie ďalších vrstiev nie sú len vysoké náklady, ale aj forma kompromisu. Najlepším riešením v tejto situácii bude prevedenie vstupného prieskumu. Na trhu máme veľký výber materiálov používaných na izoláciu budov, líšiace sa kvalitou a parametrami. Výberom, ktorý odporúčajú odborníci v stavebníctve, je grafitový polystyrén, ktorý sa v stavebníctve používa viac ako 15 rokov. Tento veľmi obľúbený materiál má priaznivý koeficient prestupu tepla λ (lambda).

Termo modernizácie budovy a hodnota lambda koeficientu

Koeficient λ (lambda) je zďaleka najdôležitejším funkčným parametrom polystyrénu. Hovoríme o jednoduchom vzťahu: čím nižšia je hodnota lambda, tým lepšie sú izolačné vlastnosti polystyrénu. Extrémne dobrých izolačných parametrov bolo možné dosiahnuť pridaním špeciálnych surovín pri výrobe polystyrénu, ako je grafit, ktorý znižuje tepelné straty budovy. Ochrana vonkajších stien sivými doskami je oveľa účinnejší ako pri použití bežného bieleho polystyrénu.

Príklad:

Grafitové polystyrénové dosky s hrúbkou 20 cm a koeficientu λ = 0,013 W / mK (izolačný štandard pre energeticky účinné steny budovy) zaistí lepšiu izoláciu než obyčajný biely polystyrén s hrúbkou 27 cm!

Výber polystyrénu v nových a obývaných budovách

Úroveň tepelnej ochrany budovy a čo s ňou súvisí, potreba tepelnej energie je základom pre návrh vykurovacích a chladiacich zariadení. Zle izolované budovy potrebujú výkonné zariadenia, ktorá generujú nielen vysoké obstarávacie náklady, ale aj následnú údržbu. Preto je dôležité zanalyzovať súčasnú situáciu pred tým, než sa rozhodne o zateplenie budovy. Aby ste sa mohli správne rozhodnúť, musíte vziať do úvahy pocity členov domácnosti aj náklady na vykurovanie.

Pri stavbe nového domu je situácia jednoduchšia. Na základe potrieb a preferencií investora možno vytvoriť komplexný projekt. Je dobré vykonávať technické posúdenie budovy alebo dokončeného projektu aj s audítorom, tj. Osobou, ktorá sa profesionálne zaoberá výpočtom energetickej hospodárnosti budov.

Termo modernizácie a boj proti smogu - výskum

Rozhodnutie vykonať izoláciu obvodových stien budovy má svoj základ v skúsenostiach členov domácnosti. Zvyšovanie povedomia verejnosti o spotrebe energie na vykurovanie je sľubná budúcnosť. V reportoch vedcov sú štúdie, ktoré potvrdzujú tézu, že termo modernizácia budov je najlepším spôsobom, ako obmedziť fenomén smogu.

Vaďte na grafit - prečo to stojí za to?

Prevedenie zateplenie pomocou grafitového polystyrénu je veľmi dobrá voľba. Prečo stojí za to zatepľovať budovy týmto polystyrénom? Najdôležitejšími faktami, ktoré pre to hovorí, sú: ekonomické, zdravotné a estetické.

Ekonomický faktor: investície sa rýchlo vrátia

Pomocou zatepľovacieho systému, ktorého základom je m. J. Grafitový polystyrén umožňuje znížiť náklady na vykurovanie budovy až o 70%! Zatepľovací systém bude chrániť steny aj ostatné stavebné prvky pred vonkajším vplyvom, zabraňuje nadmerným tepelným stratám a umožňuje udržiavať vnútornú teplotu s nízkymi nákladmi na energie (plyn, olej, elektrina atď.).

Zdravotné faktor: teplý domov je zdravá domácnosť

Zdravie je prioritou. Izolácia budovy má veľký vplyv na fyzické zdravie i na pohodu v domácnosti. Objekty bez izolácie alebo zle izolovaných vyžadujú vysoko výkonné radiátory, ktoré pracujú vo vysokých otáčkach, aby zabezpečili pohodlnú teplotu v miestnostiach. V dôsledku intenzívnej práce začne vzduch, počnúc horúcim radiátorom, cirkulovať a transportovať prach. A v prachu môžu byť alergény, roztoče atď. Navyše vzduch, ktorý prichádza do priameho kontaktu s radiátorom, stráca vlhkosť a stáva sa suchým. V suchom vzduchu môže stúpajúca prach spôsobiť rôzne ochorenia dýchacích ciest.

Estetický faktor: veľké množstvo možností

Hoci sa tento faktor môže zdať triviálne pri rozhodovaní o zatepľovaní budovy, ukázalo sa, že je to práve naopak. O začiatku prác často rozhodujú estetické úvahy. Prečo?

Bohatstvo a rozmanitosť systémových riešení, ktoré sú dnes na trhu k dispozícii, nám umožňuje dať fasáde akýkoľvek individuálny charakter a vďaka tomu je možné budovu odlíšiť. Môžeme si vybrať z mnohých farebných variantov a typov vonkajších omietok. Okrem tradičných sa často volia moderné silikónové omietky, ktoré obsahujú napríklad samočistiaci receptúru. Uľahčením sú tiež e-nástroje ako vizualizér farieb - vďaka ktorému môžete ľahko zistiť, ktorá kombinácia farieb bude najvhodnejší.

Náradím, ktoré určite uľahčia rezanie polystyrénu, budú pomôcky na rezanie polystyrénu. Úplná ponuka tohto typu náradia je k dispozícii TU